Promrhané prázdniny

21. srpna 2013 v 14:48 | Genevieve |  Já, Genevieve
Sliby chyby a já si s kajícným výrazem uvědomuju, že jsem to tu naprosto zanedbávala. Bude to znít otřepaně, ale neměla jsem moc co psát. Jak já jsem se těšila na volno, a zatím můžu tyto prázdniny prohlásit za promrhané. Alespoň pokud jde o čtění a psaní. Vážně nechápu, co se to se mnou stalo. Za prázdniny jsem přečetla jen dvě celé knihy. Drasticky děsivého Dextera jsem četla spíš pro porovnání se seriálem, který zbožňuju. Půjčila jsem si pak i druhý díl, ale nepřečetla jsem ani tři kapitoly, protože v porovnání se seriálem mně to prostě nebavilo. Kniha není vůbec tak propracovaná a nemá takový spád jako její televizní zpracování. Pak jsem přečetla knihu, na kterou jsem se chystala už celkem dlouho, a to román George Orwella 1984. Kdybych na to nebyla tak zvědavá a natěšená, asi bych to brzy vzdala, ale naštěstí po přelouskání první ze tří částí knihy přišlo napětí a hluboké myšlenky o totalitní společnosti. Takže nakonec spokojenost. Chtěla jsem si dopředu načíst nějaké knihy do školy na příští semestr, kdy mě čeká česká literatura 1. poloviny 20. století, ale zasekla jsem se asi v pětině Petrolejových lamp. Nějak se nejsem schopná začíst. Zkoušela jsem vzít do ruky i léty prověřené knížky z vlastní knihovny, ale ani ty mě najednou nebavily. Zničila mi snad škola schopnost číst si pro zábavu? Nebo jsem tak moc vybíravá? Připadám si, jako bych to ani nebyla já. Stalo se vám taky něco takového?Je to hloupé, ale často jsem se o těchto prázdninách nudila. Hodně času jsem strávila u počítače sledováním seriálů a filmů, projížděním obrázků na weheartit.com nebo jen prohlížením facebooku. Přesto se našly věci, které mrháním časem nebyly. V parných dnech jsem uvítala koupání u příbuzných spojené s rodinnou grilovačkou. S rodinou jsme podnikli pár výletů a já si po roce připomněla, že mám vlastně řidičák. Předně jsem se snažila trávit nějaký čas se svou láskou. Z prázdnin jsme měli oba velký strach, přece jenom nás dělí 160 km a cestování není zrovna levné. Zvládli jsme to myslím velmi dobře, každých 14 dní jsem jezdila na víkend do Olomouce a přítel mě aspoň jednou navštívil v Třebíči. Jsem ráda, že je to za námi a za sebe můžu říct, že mi to i mnohé dalo. Víc jsem poznala jeho rodinu a kamarády a ujasnila si, co chci a co můžu čekat. Mrzí mě ještě, že jsem se mockrát neviděla s nejlepší kamarádkou, chudák je i o prázdninách v jednom kole, tak doufám, že se ještě před začátkem školy sejdeme. Naše několikahodinové pseudofilozofické debaty stojí za to.

Samozřejmě se musím zeptat, jaké byly vaše prázdniny? Převažovala u vás nuda nebo zážitky?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 21. srpna 2013 v 19:19 | Reagovat

Někdy prázdniny utečou jako voda. Vypadáš krásně na fotce. :)

2 Creencia Creencia | Web | 24. srpna 2013 v 12:58 | Reagovat

S tím čtením to mám podobné, plánovala jsem si, jak konečně kromě zákonů a odborných právních článků budu číst beletrii a přečetla jsem jenom 1 knížku od Joa Nesba.
A prázdniny... na začátku jsem byla s kamarádkou na tolik očekávanou a plánovanou Tour de Velká Británie, potom byly rodinné akce a párty s kamarádama, měla jsem na návštěvě spolužačky no a srpen převážně marodím.. už mám druhá ATB :(
Naplánovat prázdniny a volno tak, abychom se s panem právníkem trefili stejně, je nesmírně těžké, ale jednou za týden za 2 se vidíme, naštěstí to nemáme od sebe tak daleko, problém je u nás spíš ten čas no.. :)

3 Sentencia Sentencia | Web | 24. srpna 2013 v 17:34 | Reagovat

já taky měla vždycky na prázdniny spoustu plánů a 90 % z nich nikdy nevyšly, takže tohle je podle mě tak trochu typické :) jinak co se četby týče, tak u mě ji škola opravdu na určitou dobu opravdu zabila a já nebyla schopná nic přečíst, protože jsem si hned představovala, jak z ní píšu referát a začala ji rozebírat ze všech úhlů. Chvilku mi to dalo, než jsem se naučila rozlišovat "školní" čtení a "moje" čtení :) neboj, taky se do toho dostaneš a najdeš v čtení zase zalíbení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama